Miercuri, poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Oradea l-au identificat pe U.I. (57 ani), din municipiu, urmărit internaţional. Magistraţi din cadrul Tribunalului Bihor au emis faţă de acesta în cursul anului 2000 un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 12 ani închisoare, pentru înşelăciune cu consecinţe deosebit de grave, fapte comise anterior anului 2000.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE-Miercuri, poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Oradea l-au identificat pe U.I. (57 ani), din municipiu, urmărit internaţional. Magistraţi din cadrul Tribunalului Bihor au emis faţă de acesta în cursul anului 2000 un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate, fiind condamnat la 12 ani închisoare, pentru înşelăciune cu consecinţe deosebit de grave, fapte comise anterior anului 2000.
Acesta a achiziţionat atunci bunuri şi produse de la diferite societăţi comerciale, folosindu-se de file CEC fără acoperire, provocând prin faptele comise un prejudiciu de aproximativ 280.000 lei. Condamnatul a fost preluat şi reţinut în Arestul I.P.J Bihor de poliţiştii Compartimentului Urmăriri din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale şi va fi încarcerat în PenitenciarulOradea, pentru executarea pedepsei.
În cursul zilei de marți, 17 iunie, a fost turnat primul strat de asfalt, stratul de binder, pe tronsonul cuprins între numerele 32 și 34, paralel cu strada Tompa Mihaly.
Primăria Oradea, prin Direcția Tehnică, a demarat lucrările de reabilitare a terenurilor de sport situate pe malul Crișului, pe strada Sovata nr. 60. Muncitorii au început deja demontarea gardurilor care împrejmuiesc terenurile și vor continua cu lucrările la instalațiile electrice, urmând apoi amenajarea fundației.
Miercuri, 18 iunie, la Cotroceni vor avea loc discuții între Nicușor Dan și reprezentații partidelor parlamentare despre direcțiile principale pentru formarea noului guvern. 2
Pentru noi, confidențialitatea Dvs. este importantă
Noi și partenerii noștri utilizăm tehnologii, cum ar fi modulele cookie, și vă procesăm datele cu caracter personal, precum adresele IP și identificatorii cookie, pentru a personaliza anunțurile publicitare și conținutul în funcție de interesele dvs., pentru a măsura eficiența anunțurilor și a conținutului și pentru a obține informații despre publicul care a văzut anunțurile și conținutul. Faceți clic mai jos pentru a vă da consimțământul privind utilizarea acestei tehnologii și procesarea datelor dvs. cu caracter personal în aceste scopuri. Vă puteți răzgândi și puteți schimba opțiunile în orice moment, revenind la acest site.
Citiți principiile noastre de moderare aici!