Timp de două săptămâni, profesorii iau parte la diferite cursuri, organizate pentru siguranța și eficiența procesului de învățare, în cadrul programului de Induction.
Siguranța, inainte de toate!
Zilele trecute, întreg personalul de la International School of Oradea a luat parte la cursul de Prim ajutor la sugar și la copil. Cursul a conținut atât o parte teoretică, cât și exemplificări practice.
“Considerăm esențial ca întreg staff-ul școlii să știe acorda primul ajutor, în caz de nevoie. Și înainte de acest curs, mai mulți profesori absolviseră cursul de prim ajutor” spune Ahmet Dundar, directorul ISO. Am aflat cu toții informații prețioase, de la oameni competenti”.
[eadvert]
Cursul a fost susținut de formatorii de la Asociația de Formare Ambulanța Bihor.
“Mi-a placut sa exemplific acordarea primului ajutor în caz de traumă, de inec, a spus Anamaria Szilaghi, teaching assistant la ISO. Mi-as dori ca și alte școli sa fie interesate pentru asemenea practici, deoarece se poate intampla oricui sa apara o situație în care sa ajute pe cineva. Este atât de simplu să salvezi!”.
Pe lângă cursul de prim-ajutor, personalul ISO a invatat despre normele de siguranta și măsurile de prevenție în cazul situației actuale legate de pandemia Covid-19. Reprezentanții ISO pregătesc Ziua Porților Deschise, pe 31 august, detaliile vor fi comunicate în cel mai scurt timp.
Mai multe detalii pe: https://www.facebook.com/ISO.Romania/ sau http://isor.ro/
Advertorial! CH: 10375
Trimite articolul
XBihon,nimanui nu-i pasa despre ISO!!!! Aceasta scoala este inventata exclusiv ptr tartorii( ” Conducător al unei tagme, al unui grup care conduce cu asprime Si: dictator. 4 (Pfm; fig) Persoană fără scrupule. )antiRomani din parcul industrial Oradea!
-
Gresit, prietene, inainte sa judeci, informeaza-te! ISO este o scoala decenta, pentru toti copiii, atat timp cat parintii lor isi permit sa plateasca si sa nu fie niste “trantori” care asteapta ca statul roman sa le asigure o scoala gratis copiilor.