Competiţia va avea loc sâmbătă, cu începere de la ora 16:30, la Hotelul Padiş din Băile Felix. Concursul este organizat de AJ de Culturism Bihor (preşedinte Papik Iosif, membri Nagy János, Iosif Lucuş), DJST Bihor şi CJ Bihor. La ediţia din acest an sunt aşteptaţi circa 70 de concurenţi din România, Italia, Austria, Serbia, Slovacia, Ungaria şi Cehia. Dintre aceştia, cel puţin zece vor fi orădeni. Se va concura la categoriile bodybuilding (pe categorii de greutate), body building clasic, atletic (175 cm, +175 cm), masters open, men’s phisique (178 cm, +178 cm), la masculin, respectiv body fitness (168 cm, +168 cm) şi bikini (166 cm, 172 cm, +172 cm), la feminin. Vor fi acordate nu mai puţin de 40 de trofee, iar cel care va fi atribuit câştigătorului de la open este unicat, cântărind 10 kg. El a fost confecţionat, conform obiceiului, de Iosif Lucuş, unul din cei mai vechi animatori ai culturismului din Bihor. Spre deosebire de ediţiile anterioare, se vor acorda şi premii în bani, fondul total fiind de 2.000 euro. „Dorim să ne respectăm blazonul şi să organizăm din nou o ediţie reuşită, aşa cum s-a întâmplat de fiecare dată”, a afirmat Iosif Lucuş.
Parada muşchilor la tradiţionalul Trofeu Hercule
Trofeul Hercule, cea mai veche competiţie sportivă din Bihor, a ajuns la cea de-a 39-a ediţie.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Sport local
Etapă nefastă pentru echipele bihorene din Liga 3, Seria 10, ambele pierzând pe teren propriu cu scorul de 0-2, după ce la pauză a fost 0-0.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un accident a avut loc vineri la prânz, pe DN1, în zona Piatra Craiului, la granița dintre județele Cluj și Bihor.
3
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Insectele sunt afectate de schimbările climatice, poluarea chimică şi poluarea luminoasă.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În seara de Crăciun a anului trecut, un judecător de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Bihor decidea arestarea pentru 30 de zile a unui bărbat de 50 de ani, acuzat de omor, Călin Nicoruța, din satul Păcălești, din apropiere de Beiuș.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primarul comunei Țețchea, Florin Aurel Cazan, a semnat contractul de lucrări cu firma Restart Energy One SA pentru derularea proiectului „Sprijinirea investițiilor în noi capacități de producere a energiei electrice din surse regenerabile pentru autoconsumul Comunei Țețchea”.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Actualul președinte interimar al Consiliului Județean Bihor, Mircea Mălan, și-a depus, în 12 aprilie, candidatura la alegerile locale parțiale din 4 mai pentru funcția de președinte al CJ Bihor.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!