Competiţia este organizată de CS UAMT U Agora Oradea şi DJST Bihor (doar la Memorial). Oradea va fi reprezentată de sportivi de la trei cluburi: CS UAMT U Agora, Fudoshin şi Dragonul. Organizatorii mizează pe prezenţa la competiţie a circa 180-200 de sportivi de la cluburi din întreaga ţară. Concursul va constitui criteriu de selecţie pentru loturile naţionale în vederea participării la Campionatul European, care va avea loc la 12-14 octombrie, în Polonia.
CN de karate tradiţional – Memorialul Pavel Vancea
La Sala Polivalentă a Universităţii Oradea va avea loc sâmbătă şi duminică, de la ora 10:00, Campionatul Naţional de karate tradiţional pentru cadeţi, juniori, tineret şi seniori – Memorialul Pavel Vancea.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
Bihon CSM Oradea
CSM CSU Oradea a câștigat cu scorul de 75-71 meciul din deplasare cu SCM Timișoara, contând pentru etapa a 29-a, penultima din cadrul sezonului regulat al Ligii Naționale de baschet masculin.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Majestatea Sa Margareta Custodele Coroanei și Alteța Sa Regală Principele Radu au vizitat miercuri, 23 aprilie, Spitalul Clinic Județean de Urgență Bihor.
BIHON Sport local
Miercuri, 23 aprilie, s-au desfășurat în Oradea și la Poieni de Jos cele două semifinale.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Piața muncii din județul Bihor oferă, în această perioadă, o gamă largă de oportunități pentru persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Miercuri, 23 aprilie, a fost semnat oficial contractul dintre Consiliul Județean Bihor și compania Lufthansa pentru lansarea cursei aeriene Oradea – München.
Citiți principiile noastre de moderare aici!