EP ENERGY INVESTMENT SRL, titular al proiectului “CONSTRUIRE PARC FOTOVOLTAIC” anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenţia pentru Protecţia Mediului Bihor: nu se supune evaluării impactului asupra mediului, nu se supune evaluării adecvate și nu se supune evaluării impactului asupra corpurilor de apă, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului şi de evaluare adecvată, pentru proiectul “CONSTRUIRE PARC FOTOVOLTAIC”, propus a fi amplasat în comuna Avram Iancu, sat Avram Iancu, nr. CF 56490, 56488, 56497, 56496, 50785, 50746, 50739, județul Bihor.
1. Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul autorităţii competente pentru protecţia mediului A.P.M. Bihor din municipiul Oradea, B-dul Dacia, nr. 25/A, în zilele de luni – vineri, între orele 9 – 14, precum şi la următoarea adresă de internet: http://apmbh.anpm.ro,
2. Publicul interesat poate înainta comentarii/observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunţului pe pagina de internet a autorităţii competente pentru protecţia mediului.
Cod H 25439
Citiți principiile noastre de moderare aici!