Urmează a fi verificat şi modul în care lăcaşurile de cult sunt asigurate din punct de vedere al pazei bunurilor şi protecţiei împotriva incendiilor. Totodată, vor fi organizate activităţi pentru a se preveni furturile de animale, îndeosebi în mediul rural. În acelaşi timp, pentru asigurarea climatului de ordine şi siguranţă publică şi în vederea evitării producerii oricăror evenimente deosebite, la sediul IPJ Bihor va fi asigurată o rezervă de intervenţie care va avea în componenţă şi luptători ai Serviciului pentru Acţiuni Speciale. Pentru evitarea neplăcerilor pricinuite de aglomerări sau ambuteiaje, Poliţia Rutieră face apel la toţi participanţii la trafic să-şi planifice din timp deplasările, să se informeze cu privire la traseul ales, starea drumurilor şi prognoza meteo!
Paza, in atentia politistilor
În toată perioada Sărbătorilor de primăvară, în scopul prevenirii producerii unor evenimente negative, poliţiştii bihoreni urmează să sporească controalele desfăşurate la societăţile comerciale, în special la cele care colectează şi transportă valori monetare, precum unităţile bancare, hipermarketurile etc., pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale privind paza obiectivelor şi sistemele de pază.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Rețeaua de canalizare din comuna Roșiori, începută în urmă cu aproape două decenii, rămâne în continuare nefuncțională, în ciuda finalizării lucrărilor pe întregul traseu.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primăria Salonta continuă să fie un partener responsabil și implicat în dezvoltarea infrastructurii județene.
România
Recalcularea pensiilor întârzie din cauza introducerii CASS și a condițiilor precare de muncă din casele de pensii, recunoaște ministrul Muncii.
România
Echipa națională de polo a fost învinsă de Ungaria cu scorul de 15-11 (6-3, 2-3, 3-3, 4-2) în barajul pentru calificarea în sferturile de finală ale World Aquatics Championships 2025.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
5 luni a tăiat Curtea de Apel Oradea din pedeapsa inițială, de 6 ani de închisoare, pe care a primit-o Mario Eduard Vancea, un tânăr de 24 de ani, din Salonta, acuzat că a intrat în casa fostei iubite și a folosit un cuțit în încercarea de a o convinge să se întoarcă la el.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Lucrările se vor desfășura în perioada 21 - 25 iulie.
Citiți principiile noastre de moderare aici!