„Echipa managerială a inspectoratului, a desfăşurat permanent activităţi de control, sprijin şi îndrumare, urmărindu-se formarea şi perfecţionarea pregătirii personalului din subordine, astfel încât activitatea acestuia să se desfăşoare la parametrii optimi, urmărindu-se permanent eliminarea deficienţelor şi disfuncţionalităţilor din activitatea unităţii” informează căpitan Ioan Bogdan, ofiţerul de presă al IJJB. În urma activităţilor de autoevaluare a structurilor teritoriale din subordinea Jandarmeriei Române, pe anul 2012, IJJ Bihor s-a situat pe locul 3 dintre cele 41 de inspectorate de jandarmi judeţene. „Apreciem că obiectivele stabilite pentru anul 2012 de către inspectorat s-au realizat în condiţii bune şi foarte bune, cu toate greutăţile inerente întâmpinate până în prezent, pe parcursul anului”, încheie Ioan Bogdan.
Bilant excelent la jandarmi
Activitatea desfăşurată de către Inspectoratul de <strong>Jandarmi </strong>Judeţean Bihor în anul 2012 a avut ca obiectiv prioritar îndeplinirea cu profesionalism a principalelor misiuni ale instituţiei, respectiv asigurarea ordinii şi siguranţei publice, participarea, în sistem integrat cu poliţia, la menţinerea acesteia, asigurarea protecţiei instituţionale la obiectivele din competenţă, paza transporturilor speciale, de bunuri şi valori şi a corespondenţei clasificate.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Sport local
CS Diosig revine în Liga 4 după un singur an! Echipa bihoreană a pierdut al nouălea meci în play-out
Două echipe cu foarte mulți jucători tineri s-au întâlnit sâmbătă în ultima etapă a play-out-ului din Seria 10. Deja retrogradată în Liga 4, CS Diosig a mai suferit o înfrângere, scor 0-4 (0-2), în fața Academiei de Fotbal Viitorul Cluj-Napoca.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Vineri, 23 mai, Muzeul Țării Crișurilor, în colaborare cu Comunitatea Evreilor din Oradea, a organizat o nouă ediție a „Marșului Memoriei”, în amintirea evreilor deportați din Oradea și Bihor în luna mai - iunie 1944.
BIHON Sport local
La fix o săptămână de la manifestările legate de aniversarea a 115 ani de la înființarea Club Atletic Oradea/Nagyvaradi Atletikai Club, statuia care marca centenarul clubului, amplasată în Parcul Brătianu în 2010, a fost găsită vandalizată.
România
Documentul stabilește clar pașii și responsabilitățile pentru angajatori și unitățile fără personalitate juridică în ceea ce privește completarea și transmiterea datelor despre contractele de muncă.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primăria comunei Drăgești implementează mai multe proiecte de modernizare a infrastructurii educaționale, axate pe eficiență energetică și digitalizare.
România
Președintele interimar al Românie, Ilie Bolojan, a declarat, sâmbătă, la evenimentul de marcare a 150 de ani de la înființarea Partidului Național Liberal, că vremea vorbelor a trecut și a venit vremea faptelor pentru liberali.
Citiți principiile noastre de moderare aici!